Na co se zaměřit

při pojištění vozu?

U pojištění auta je nutností pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, takzvané povinné ručení. Havarijní pojištění je ale volbou každého řidiče. Jak tedy správně pojištění nastavit, na to se dnes společně podíváme.

Povinné ručení

Jedná se o zákonem povinnou část pojištění, která hradí všechny škody, které způsobíte provozem vlastního vozidla na zdraví i majetku třetích osob.

Minimální limit pojistného plnění je určen zákonem. Jde o souhrnnou částku 35 milionů pro škody na majetku a 35 milionů pro škodu na zdraví pro každého poškozeného. Při vážných nehodách ale nemusí tyto částky stačit. Jako minimální částka se doporučuje 50 milionů pro ježdění po České republice a 100 milionů, pokud jezdíte i do zahraničí. Cenový rozdíl mezi základním a vyšším limitem není velký, a proto se vyplatí raději volit větší limity pojištění.

Pokud by Vás zajímal větší detail, stáhněte si náš e-book

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je určeno k ochraně Vašeho vozidla. Vozidlo se pojišťuje na obvyklou cenu, tedy cenu, za níž se dá stejné vozidlo s obdobnými parametry koupit na českém trhu. Pokud budete mít uzavřené havarijní pojištění, pojišťovna Vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, kterou na vozidle utrpíte.

Co všechno je důležité u havarijního pojištění zvážit?

Rozsah pojištění

Havarijní pojištění se dělí na pojištění škod v důsledku:

Spoluúčast

Od spoluúčasti u havarijního pojištění se primárně odvíjí cena pojištění. Jedná se totiž o část škody, kterou hradíte ze svého. Čím vyšší je, tím je pojištění levnější a naopak. Bývá určena v procentech nebo konkrétní částkou. Nejčastější hodnota bývá pět procent, minimálně však pět tisíc. Každá pojišťovna nabízí jiné možnosti a některé dokonce nabízí i spoluúčast nulovou.

Připojištění

K pojištění vozidla si lze připojistit i celou řadu připojištění:

Některé z nich nabízí pojišťovny v balíčku zdarma, za jiné si musíte připlatit.

Každá pojišťovna zohledňuje jiné parametry a najít to správné pojištění není jednoduché. Nechte si od nás udělat nezávazné kalkulace u více pojišťoven a společně vybere tu správnou pro Vás.

Naše nabídka

Povinné ručení

Škoda na cizím vozidle / majetku

Havarijní pojištění

Škoda na vlastním vozidle

SPOKOJENÍ KLIENTI